Policjanci spełniają marzenia

Okazuje się, że prawdziwy policyjny dzień może spędzić nie tylko funkcjonariusz policji. Taką niezwykłą przygodę przeżyli 6-letni Michał i 18-letni Dawid, podopieczni Fundacji Złote Łany w Bielsku-Białej. A wszystko dzięki wielkim sercom mundurowych.

zdj

Policjanci z wydziału prewencji KMP w Bielsku-Białej oraz Komisariatu II spełnili marzenie Michała i Dawida, którzy chorują, ale dzięki swojej odwadze, uporowi, chęci do czerpania z życia garściami i nade wszystko zrozumieniu i wsparciu bliskich zmagają się z trudną codziennością. Każdy dzień ich życia to pokonywanie trudności, w których z wielkim poświęceniem pomagają im mamy i wolontariusz Piotr.

Obaj są pogodnymi chłopcami. Bardzo wrażliwymi, z poczuciem humoru. Interesują się wszystkim, co jest związane z policją. Dawid zbiera emblematy, czapki i akcesoria policyjne. Ma nawet własną policyjną koszulkę oraz kolekcjonerską odznakę służbową, w których uczestniczył w patrolu. Chłopcy marzą, by zostać policjantami. Bielscy policjanci postanowili spełnić to życzenie.

Dawid i Michał wzięli udział w wymarzonym patrolu radiowozem na sygnałach, mieli też okazję zobaczyć pokaz sprzętu używanego przez funkcjonariuszy z Grupy Szybkiego Reagowania. Przymierzyli policyjne czapki, hełmy, kominiarki i kamizelki. Z bliska obejrzeli tresurę psów tropiących, a w czasie wizyty w komisariacie obejrzeli pomieszczenie dla osób zatrzymanych. Na zakończenie wizyty dostali od funkcjonariuszy elementy odblaskowe oraz książeczki edukacyjne.

Źródło: http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci/30108/policjanci-spelniaja-marzenia-foto, 25.07.2015